Licensed to Lakewood High School - WA  HY-TEK's Meet Manager 6/10/2012 04:09 PM
                   MARYSVILLE STRAWBERRY FESTIVAL - 6/9/2012                   
                                   BERRY RUN                                   
                        THE PLANT FARM AT SMOKEY POINT                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 19&U 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 19 & Under
  4 Flynn, Sarrah             16 Unattached             8:05.70  
 11 Dormaier, Amanda           6 Unattached            12:39.96  
 14 Ralston, Madison           5 Unattached            14:08.61  
 15 Newport, Mallory          10 Unattached            14:16.75  
 16 Newport, Emily             6 Unattached            14:22.66  
 
Event 1  Women 20-29 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 20-29
 13 Bristol, Nikki            28 Unattached            13:41.29  
 
Event 1  Women 40-49 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 40-49
 10 Dehm, Marci               48 Unattached            12:25.13  
 12 Dormaier, Melina          40 Unattached            12:40.58  
 
Event 1  Men 19&U 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 19 & Under
  1 Lian, Jessey              18 Unattached             5:47.34  
  2 Campbell, Samuel          14 Unattached             6:10.52  
  6 Mushlit, Jason            14 Unattached             9:55.03  
  8 Baker, Gavin               6 Unattached            11:39.38  
 
Event 1  Men 40-49 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 40-49
  3 Brown, Steven             46 Unattached             6:17.52  
  5 Townsend, Ray             44 Unattached             9:27.88  
  9 Baker, Tyson              42 Unattached            11:39.78  
 
Event 1  Men 50-59 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 50-59
  7 Thompson, Peter           53 Unattached            10:22.41  
 
Event 2  Women 19&U 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 19 & Under
  1 Hall, Veronica            19 Unattached            18:58.63  
  2 VonCundy, Rachel          18 Unattached            19:34.24  
  3 Northrop, Samantha        15 Unattached            20:31.44  
  4 Baker, Sierra             13 Unattached            25:56.85  
  5 Jensen, Ariel             17 Unattached            26:37.54  
  6 Lew, Christine            13 Unattached            27:21.91  
  7 Reeck, Ashley              8 Unattached            28:20.36  
  8 Klinck, Nicole            11 Unattached            28:21.85  
  9 Mushlit, Molly            16 Unattached            32:30.39  
 10 Hartwell, Jenny           19 Unattached            32:41.32  
 11 Smith, Emily              10 Unattached            39:38.37  
 12 Hartwell, Lisa            17 Unattached            41:17.93  
 
Event 2  Women 20-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 20-29
  1 Brown, Casey              20 Unattached            23:30.64  
  2 Kehler, Ashley            23 Unattached            26:36.19  
  3 Lamb, Christina           29 Unattached            29:40.87  
  4 O'Neil, Marie             27 Unattached            32:14.13  
  5 Glenn, Brittany           27 Unattached            32:51.51  
  6 Foster, Leslie            29 Unattached            34:44.77  
  7 Coragiulo, Alicia         22 Unattached            37:58.98  
  8 Dahl, Cari                29 Unattached            40:34.90  
  9 Brugger, Marissa          29 Unattached            49:38.91  
 
Event 2  Women 30-39 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 30-39
  1 Guisti, Rene              36 Unattached            26:09.58  
  2 Bunney, Cassandra         30 Unattached            28:33.50  
  3 Townsend, Tasha           38 Unattached            30:25.84  
  4 James, Rochelle           31 Unattached            31:49.74  
  5 Currie, Tasha             33 Unattached            34:25.76  
  6 Norman, Trisha            36 Unattached            36:47.54  
  7 Hendry, Amy               32 Unattached            36:47.97  
  8 Wood, Josy                33 Unattached            36:57.12  
  9 Matthews, Sandra          32 Unattached            38:16.02  
 10 Shellabarger, Catherine   37 Unattached            38:47.31  
 11 Ralston, Jessica          30 Unattached            44:05.28  
 12 Taylor, Kristy            30 Unattached            48:03.21  
 
Event 2  Women 40-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 40-49
  1 Tebb, Kris                41 Unattached            22:31.42  
  2 Timm, Kristin             46 Unattached            24:35.61  
  3 Baker, Nerissa            46 Unattached            25:47.52  
  4 Northrop, Susan           42 Unattached            26:05.87  
  5 Williamson, Denise        48 Unattached            27:28.95  
  6 Saben, Kiffin             42 Unattached            29:34.19  
  7 Anderson, Kathy           46 Unattached            30:26.97  
  8 Klinck, Misty             42 Unattached            33:14.78  
  9 Nielsen, Julie            43 Unattached            37:45.58  
 10 Smith, Tawnya             40 Unattached            39:37.13  
 11 Rel, Kara                 41 Unattached            39:45.12  
 12 Francher, Michelle        42 Unattached            46:20.67  
 13 Lyons, Jacinda            41 Unattached            46:22.98  
 14 Klementsen, Tory          47 Unattached            49:25.32  
 15 McNair, Valencia          48 Unattached            49:29.02  
 16 Williams, Brittney        40 Unattached            58:35.77  
 
Event 2  Women 50-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 50-59
  1 Patrick, Nancy            55 Unattached            33:08.67  
  2 Colburn, Diana            52 Unattached            36:22.26  
  3 Hartwell, Debbie          51 Unattached            41:17.70  
  4 Tucker, Tina              54 Unattached            49:23.46  
  5 Sellers, Susan            53 Unattached            49:29.45  
  6 Fowler, Cathy             52 Unattached            49:32.62  
 
Event 2  Women 60+ 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 60+
  1 Elgee, Angela             60 Unattached            34:02.09  
  2 Taylor, Pat.              61 Unattached            35:58.79  
  3 Bell, Kathleen            61 Unattached            47:02.46  
  4 Lian, Diane               61 Unattached            58:36.86  
  5 Bartlett, Pamela          60 Unattached            58:37.22  
  6 Lundeberg, Linda          60 Unattached            58:45.03  
 
Event 2  Men 19&U 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 19 & Under
  1 Mugrage, Kris             18 Unattached            16:46.36  
  2 Sager, Kyler              16 Unattached            17:10.28  
  3 Northrop, Alec            18 Unattached            20:40.87  
  4 Sandquist, Jonathan       11 Unattached            24:10.53  
  5 Guisti, Austin            10 Unattached            24:45.68  
  6 Guisti, Ethan              9 Unattached            25:07.71  
  7 Olson, Tanner             12 Unattached            25:42.69  
  8 Skiles, Stephen           10 Unattached            26:49.90  
  9 Foster, Hunter            10 Unattached            34:43.89  
 10 Flynn, Nathen             14 Unattached            53:02.04  
 
Event 2  Men 20-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 20-29
  1 Guske, Taylor             21 Unattached            15:51.83  
  2 Thompson, Michael         23 Unattached            18:52.21  
  3 Kehler, Brian             26 Unattached            26:35.29  
  4 Lee, Jeffrey              25 Unattached            26:36.87  
  5 Adkins, Chris             22 Unattached            26:46.83  
 
Event 2  Men 30-39 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 30-39
  1 Murray, Jonathan          36 Unattached            16:10.89  
  2 Gustafson, Eric           34 Unattached            19:36.68  
  3 Bowman, Griffin           36 Unattached            21:08.62  
  4 Combs, Arjin              32 Unattached            22:06.25  
  5 Lundeberg, Kevin          34 Unattached            23:54.72  
  6 Jelmberg, Lucas           30 Unattached            24:46.83  
  7 Lubbers, Ben              32 Unattached            25:26.77  
  8 Brugger, Mark             31 Unattached            29:29.45  
  9 Taylor, Jeramie           30 Unattached            32:18.02  
 
Event 2  Men 40-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 40-49
  1 Phares, Patrick           49 Unattached            21:59.41  
  2 Northrop, Dwayne          42 Unattached            22:25.63  
  3 Kerney, Ken               46 Unattached            26:13.29  
  4 Espinoza, Pete            46 Unattached            26:26.45  
  5 Jensen, Jodi              45 Unattached            26:37.86  
  6 Jensen, Greg              44 Unattached            26:39.23  
  7 Skiles, Todd              48 Unattached            26:53.91  
  8 Reeck, Gene               41 Unattached            28:20.99  
  9 Dormaier, Thomas          42 Unattached            30:04.28  
 10 Townsend, Ray.            44 Unattached            35:36.34  
 11 Klementsen, Roy           46 Unattached            46:13.17  
 
Event 2  Men 50-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 50-59
  1 Sager, Joe                50 Unattached            20:36.20  
  2 Kopkowski, Jim            53 Unattached            21:37.43  
  3 Lashua, Jim               50 Unattached            22:11.92  
  4 Hawks, Robert             54 Unattached            23:24.54  
  5 Gogert, Tom               53 Unattached            24:49.49  
  6 Lamarca, Rafael           57 Unattached            26:18.37  
  7 Tebb, John                54 Unattached            34:45.95  
 
Event 2  Men 60+ 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 60+
  1 Freilinger, Harold        63 Unattached            26:42.97  
  2 Baldwin, Dave             69 Unattached            27:57.25  
  3 Schodorf, Bill            65 Unattached            32:50.77  
  4 Ruck, Jim                 83 Unattached            34:52.01  
  5 Phillips, Myron           75 Unattached            38:33.60